Strategia14 grudnia 2020

Prawo w marketingu

Czy przy prowadzeniu działań marketingowych warto zerkać na przepisy prawa? Jeśli tak, to na jakie? Na co szczególnie uważać, a które problemy są wyolbrzymione? Czy prawo w marketingu jest istotne?

O prawie w marketingu rozmawiam z autorem bloga tomaszpalak.pl, prelegentem na największych konferencjach biznesowych, wykładowcą i przede wszystkim prawnikiem. Moim gościem jest oczywiście Tomasz Palak.

🗣 Zanim przejdę do tematu przypomnę czym jest cykl ,,Strategiczne Piątki”.

Stworzyłem ten projekt dla właścicieli firm i osób, które dopiero chcą rozwinąć własny biznes. ALE jest to cykl nieco inny od pozostałych biznesowych programów. Tutaj mówimy o działaniu strategicznym. Ja oraz goście mojego programu rozmawiamy o strategiach biznesowych z zakresu:

  • marketingu
  • sprzedaży
  • zarządzania

Link do pierwszego odcinka tutaj: dawidczoska.pl/strategia-marketingowa-argumenty/

W każdy piątek o 18:00 będę publikował nowe odcinki na YouTube oraz na moim blogu. Zachęcam do ustawienia powiadomień oraz subskrypcji kanału – możesz to zrobić tutaj: kanał YouTube

 

Prawo w marketingu – na co uważać?

Mam dla Ciebie wersję video. Poniżej znajdziesz też listę tematów, które poruszyliśmy w trakcie rozmowy.

 

 

Prawo w marketingu – na co uważać?

1. Zaczniemy od przepisów związanych z wizerunkiem. Na ile mogę wykorzystywać zdjęcia np. ze szkolenia, gdzie w tle jest 20 osób, ale jedną z nich widać dość dobrze (da się ją rozpoznać)? Lub robimy zdjęcie grupowe pracowników na stronę firmową. Czy muszę pytać każdego o zgodę? Czy ma znaczenie w jaki sposób wykorzystam takie zdjęcia?

2. Jak sprawdzić czy mogę wstawić dany obrazek na bloga lub do posta w social media? Wiele osób wykorzystuje takie obrazki, a raczej mało kto sprawdza czy prawo cytatu na to pozwala 🙂

3. Jak wygląda temat organizacji konkursu na Facebooku? Powinienem tworzyć regulamin? Mogę tworzyć konkursy na zasadach losowania zwycięzcy? O wygranej może decydować udostępnienie, polubienie profilu?

4. Czy jeśli zbieram e-maile do newslettera (tylko e-maile) to muszę posiadać zgodę na przetwarzanie danych osobowych? Czy sam adres e-mailowy jest daną osobową?

5. Jeśli jesteśmy przy temacie RODO… O co koniecznie muszę zadbać na swojej stronie internetowej? O czym pamiętać poruszając się w środowisku social media?

6. Mamy okres, w którym każdy z niepokojem zerka na zmiany, które od stycznia mogą dotyczyć naszej firmy. Czy szykują się jakieś istotne zmiany na 2021 rok?

7. Pytanie od widza: O czym muszę pamiętać przy zawieraniu umów z agencjami marketingowymi? Na co szczególnie zwrócić uwagę w zapisach umowy?

 

👉 Jeżeli potrzebujesz wsparcia w zakresie prawa odwiedź bloga Tomka: https://www.tomaszpalak.pl/. Sam korzystam z Jego pomocy prawnej 🙂

Komentarze
Komentarze

Proponowane artykuły

18 października 2021

Jak pomogliśmy w zwiększeniu przychodów o 102% rok do roku?

Case Study firmy Festfloor
11 października 2021

Jak wypracowaliśmy stabilny zwrot z inwestycji na poziomie 670%?

Case Study firmy AGD Warszawa
17 grudnia 2020

Nauka marketingu w 3 krokach

Nauka marketingu to dla Ciebie czarna magia? Może dopiero zaczynasz przygodę z marketingiem? A może poszukujesz lepszych sposobów na pozyskiwanie nowych klientów? W dzisiejszym...